Rybolov Norsko 2023

Rybářská dovolená pro rybáře, kteří hledají rybářské zájezdy do Norska.


Rybolov Norsko je synonymem pro nekonečnou zábavu zdolávání mořských ryb při rybaření v norských fjordech na souostroví Hitra Froya, které leží ve středním Norsku.


Tato rybářsky vyhledávaná oblast je vyhlášena pro velikost a množství ryb po celý rok a zároveň pro její snesitelnou vzdálenost z České republiky

Náš kemp je zasazen na ostrov Hitra, kde leží přímo u takzvaného fjord-kaňonu (otevřený fjord po obou koncích na volné moře) což znamená migraci ryb za potravou z obou stran). Tyto fjord-kaňony jsou v celém Norsku pouze dva.

Další obrovskou výhodou je ochrana před větrem doprovázený velkými vlnamiRybaření je tak možné i za nepříznivého počasí, což vám umožní být na rybách více oproti otevřenému moři. To jinde nenajdete.

Nachází se zde  množství ostrůvků a mělčin, které jsou  atraktivní pro potravu ryb za kterou se stahují mořské ryby jako treska obecná, treska tmavá (keler), treska polak, makrela obecná, jehla mořská či halibut.

Fjordy Norsko-neboli FJORD-norské slovo pro mořský záliv, který je úzký, dlouhý a hluboký. Je to pozůstatek po ledovcích a nachází se po celém pobřeží Norska.

Norsko  má mnoho podob pro rybářské zájezdy:

Jižní Norsko-vhodné jako rybolov i pro děti alias rybářská dovolená s rodinou. Rybářské chaty u vody natřené klasickou červenou jsou pro našince krásnou podívanou. Kratší vzdálenost na cestování, obvykle lepší počasí, zpravidla menší ryby. Trofejní ryby nečekejte, ale pro příjemné zachytaní velmi dobré. Ideální pro vláčení s menšími gumovými  nástrahami, plandavky, pilkříky.  Ze břehů na maso malé Platýze, jinak hojně tresky polak, keler, jehlice a občas Doršík a nějaký i ten mník mořský. Moře kolem břehů mělčí až po hloubky na otevřeném moři. Počasí podobné ČR 


Střední Norsko-vhodná pro rybaření na moři. Vzdálenost-takový kompromis pro cestu autem nebo autobusem akorát pro jízdu, rybářsky populární pro velikost a množství ryb a jejich rozmanitost, lze už pozorovat velké vodní savce. Mělčiny, podmořské hory, menší hloubky i velké hloubky. Nástrahy od malých gum po velké rippery 400g. Pilkry , Mrtvá ryba-podle způsobu lovu.


Severní Norsko- správná výzva pro mořský rybolov. Nejvzdálenější část pro dopravu, ideálně letecky do Norska, moře plné ryb a možnost chytit druhově největší exempláře. Počasí nevyzpytatelné ohledně změn, výkyvů a poryvů větru, což leckdy znemožní rybolov z lodi. Hluboké vody Atlantiku . Nástrahy ideálně těžké pilkry, nástražní ryby, ideálně pevné kvalitní náčiní, silné háčky na moře, elektrický multiplikátor, dostatek šňůry, pevné návazce pro velké silné a bojovné ryby.

Lofoty  jsou největší souostroví přiléhající k norském pobřeží východ ostrovů je rybářsky zajímavější protože vítr a mořské proudy tam nepůsobí tak silně jako na západě . Až 1200 m vysoké hory jsou schopny mírnit rozmary počasí. Díky působení Golfského proudu je klima na Lofotech relativně mírné. Jižní část Lofot je nejsevernějším místem na Zemi, kde průměrná teplota neklesá pod nulu . 


Pokud se vydáte na ryby   Norsko je tím pravím místem

Můžete se taktéž inspirovat na  YOUTUBE    rybářská videa.