Rybaření Severní Norsko

Ta správná výzva pro mořský rybolov. Nejvzdálenější část pro dopravu, ideálně letecky do Norska, moře plné ryb a možnost chytit největší exempláře tresky, halibuta.

Počasí nevyzpytatelné ohledně změn, výkyvů a poryvů větru, což leckdy znemožní rybolov z lodi. Hluboké vody Atlantiku .

Nástrahy ideálně těžké pilkry, lov na nástražní ryby, doporučuji pevné kvalitní náčiní, silné háčky na moře, elektrický multiplikátor, dostatek šňůry s průměrem okolo 0,30 mm, pevné návazce min. 0,80mm pro velké a silné bojovné ryby.

Severní Norsko je známé svou překrásnou krajinou, která nabízí mnoho možností pro rybaření. Zde je výčet některých velmi dobrých oblastí pro rybolov v severním Norsku:

Lofoty

- Lofotské ostrovy jsou nejznámější oblasti pro rybolov v severním Norsku. Tyto ostrovy jsou obklopeny ledovcovými fjordy a nabízejí některé z nejlepších možností pro rybolov tresky, halibuta a další druhy ryb.

Tromsø

- město, které se nachází v blízkosti arktického kruhu a je obklopeno nádhernou přírodou. V této oblasti se nachází mnoho fjordů a řek, kde můžete chytit lososy, pstruhy, tresky a další druhy ryb.

Alta

- město, které se nachází v oblasti Finnmark a nabízí mnoho možností pro rybaření v řekách a jezerech. V této oblasti se nachází pstruh, losos a siveni.

Vesterålen

- je oblastí, která se nachází mezi Lofotskými ostrovy a Tromsø a nabízí mnoho možností pro rybolov tresky, lososů a dalších druhů ryb. Nachází se zde také mnoho ostrůvků a skalnatých útesů, kde se kolem nachází velká populace ryb.

Hammerfest

- město na severním pobřeží Norska a opět nabízí chytání tresky, makrely a dalších druhů ryb. V této oblasti se také nachází mnoho ostrovů, kolem kterých migrují velké populace ryb.

V každé oblasti jsou k dispozici průvodcovské služby a možnost si vypůjčit rybářské vybavení.

Lov za polární záře - V severní Norsku se často setkáváten s polární září, což je silný zážitek.

Způsoby rybolovu - může být provozováno různými způsoby, jako je lov s velkou gumovou nástrahou nebo pilkrem, trolling, jigging, vertikalní přívlač, lov na nástražní rybu nebo filet, pilkrování.

Tradiční rybářské vesnice - Na severu Norska se nacházejí mnohé tradiční rybářské vesnice, jako například Skrova nebo Reine na Lofotských ostrovech, kde lze vidět tradiční norské domy a lodě, které připomínají starodávné časy našich předků.

Lofoty jsou největší souostrovím přiléhající k norskému pobřeží. Východní strana ostrovů je pro rybaření ze člunu ideálnější, protože vítr a mořské proudy tam nepůsobí takovou silou jako na západní části . 

Až 1200 m vysoké hory jsou schopny mírnit rozmary počasí. Díky působení Golfského proudu je klima na Lofotech relativně mírné. 

Jižní část Lofot je nejsevernějším místem na Zemi, kde průměrná teplota neklesá pod nulu.

Na severu Norska se chytají velké ryby sportovním způsobem, ale největší rybu, která zde byla chycena na prut, je obrovský halibut, který vážil 233 kilogramů a měřil 2,64 metru. Tato ryba byla chycena v roce 2004 u ostrova Soroya, který se nachází v oblasti Finnmark.