Rybaření Střední Norsko


Kdy a kam se vydat na rybolov do Norska

Jižní, Střední a Severní Norsko

Střední Norsko

Vhodné jak pro rybaření na moři, tak na jezerech či řekách. Pravděpodobnost chycení kapitálního úlovku se zvětšuje.

Vzdálenost, takový kompromis pro cestu autem nebo autobusem, rybářsky velmi populární část Norska. Najdete zde početné hejna ryb, jejich velikost a rozmanitost vykouzlí úsměv na tváři leckterému rybáři.

Lze už také pozorovat velké vodní savce.

Mělčiny, podmořské hory, menší hloubky i velké hloubky.

Nástrahy od malých gumových nástrah až po velké rippery. Váha zátěže podle hloubek, rychlosti proudu až 800g pilkry, mrtvá ryba na pilkru nebo na přívěsu taženém u dna - záleží na způsobu lovu, který zvolíte.Je oblastí s mnoha možnostmi pro rybaření, a proto není jednoduché si vybrat to "nejlepší místo" pro chytání. Zde vypíši pouze některé z oblastí vhodných pro rybolov ve středním Norsku:


Trondheim

- jedno z největších měst ve středním Norsku. Je obklopeno krásnou krajinou, která vybízí k rybaření. V okolí Trondheimu najdete mnoho řek a jezer, kde můžete chytit lososy, pstruhy, siveny. Na moři jsou to tresky, platýzy, mníci, úhoři, mořští pstruzi, halibuti, vlkouši, okouníci.

Oppdal

- je oblastí s vyššími polohami. Ideální pro rybaření v horských řekách a jezerech. V této oblasti se nachází řada jezer, jako je například Gjevilvatnet, kde jsou slušné populace pstruhů a sivenů.

Rondane

- Národní park Rondane je oblastí s nádhernou horskou krajinou a řadou jezer, kde můžete chytit jak pstruhy, tak siveny. Tato oblast je také domovem mnoha druhů divoké zvěře jako je sob.

Sognefjord

- nejdelší fjord v Norsku a nabízí mnoho možností pro rybolov. V tomto fjordu najdete mnoho druhů ryb.

Jotunheimen

- je nejvyšší pohoří v Norsku a nabízí skvělé možnosti pro zachytání si v horských jezerech a řekách. V této oblasti se nachází pstruh, siveni a losos.


Vypsané oblasti jsou pouze výběr, kam se můžete vydat rybařit ve středním Norsku. V každé oblasti jsou k dispozici průvodcovské služby a obchody s vybavením pro rybaře, a tak až se rozhodnete kam - můžete se spolehnout na to, že si užijete kvalitní rybolov.


Ve středním Norsku se s úspěchem chytají velké ryby. Největší ryba, která zde byla chycena na prut  je velká treska obecná, která vážila 53,3 kg a byla ulovena u ostrova Hitra v roce 2008.

Ostrov Hitra je znám pro velmi dobré podmínky pro rybaření a je každoročně navštěvován rybáři z celého světa.