Ostrov Hitra - ráj rybářů

Co nás vedlo k tomu, že jsme se rozhodli právě pro rybaření na ostrově Hitra?


Cestovní kancelář Eden Tour byla založena v roce 1998 a dovoluje si pozvat vás na nezapomenutelné chvíle rybaření v krásné přírodě Souostroví Hitra - Frøya ležící ve středním Norsku. 

Ostrov je sedmým největším ostrovem Norska a největším mimo polární kruh. Nachází se v kraji Trøndelag. Nejvyšší hora ostrova se nazývá Mørkdalstuva a má výšku 345 m. Najdete ji na západní straně ostrova

Tato rybářsky vyhledávaná oblast je vyhlášena pro velikost a množství ryb po celý rok a zároveň pro její snesitelnou vzdálenost z České republiky

Celý areál se nachází přímo u fjordu, kde hloubky jsou od 0,5 metrů po standartních 50 m ideální pro lehkou až střední vláčku.

 Po pěti minutách se dostáváte na 150 m a po deseti minutách jízdy jste na otevřeném moři, kde hloubky pokračují až na 300 metrů a více. 

Je zde spousta mořských a rybářsky velice zajímavých spotů, kde se zvedá dno prudce vzhůru k hladině na tzv. podmořské kopce neboli podmořské hory a kde se hojně zdržují ryby různých druhů a velikostí.

Rybářským začátečníkům, ale i zkušeným rybářům co jsou mořem v Norsku nepolíbení, poradíme - navedeme a ukážeme, jak a kde budou úspěšní. Po rybářské stránce známe Norsko a konkrétně ostrov Hitra velmi dobře a to nám umožňuje vám poradit "JAK NA RYBY" v každé situaci.

Předáváme rybářské zkušenosti a zážitky již 25 let

Další výhodou je ochrana fjordem před větrem, doprovázený velkými vlnami. Rybaření je tak možné i za nepříznivého počasí, což vám umožní být na rybách více oproti otevřenému moři. 

Nachází se zde množství ostrůvků a mělčin, které jsou atraktivní pro potravu malých ryb za kterými se stahují velké mořské ryby jako treska obecná, treska tmavá (keler), treska polak, makrela obecná, jehla mořská či halibut nebo i vlkouš a ďas.

Fjord - norské slovo pro mořský záliv, který je úzký, dlouhý a hluboký. Je to pozůstatek po ledovcích a nachází se po celém pobřeží Norska. Některé jsou hluboce zařízlé s příkrými stěnami a jiné naopak jen s nepatrnými výběžky pevniny, což utváří pocit, že jste na známé přehradě v Čechách a to je to, co na Norsku tolik rybáři milují a vyhledávají. 

Jsem na vodě plné ryb a přitom jak doma - nepřipadám si ztracen v moři.


Kemp pro rybáře Dolmsundet Marina byl založena v roce 1985. Vize byla jasná, sdílet jedinečný rybolov a přírodu ostrova Hitra s hosty z daleka i blízka. Součástí Mariny je usedlost a rodinná farma Vassætra. Dolmsundet. Marina to je rybářská základna s kempem, která nabízí různé typy ubytování od domů, domků a chat přímo u moře,  až po různé velikosti apartmánů.

Těšíme se na vás

za CK Eden Milan FišerSouřadnice pro zobrazení na mapě : 


 63.63876608995885, 8.812752576969315

 


Na své si zde přijdou i příznivci potápění.