Rybaření Jižní Norsko

Kdy a kam se vydat na rybolov do Norska

Jižní, Střední a Severní Norsko

Jižní Norsko

Rybolov v jižním Norsku je velmi populární. Věnují se mu jak děti tak dospělí  a to díky rozmanitosti rybí obsádky. Ryby jsou zde zpravidla menší , přesto v hojném počtu. Pro rybáře ze střední Evropy  je to blízko a proto se sem každoročně vypraví spousty rybářů. Je zde také hodně lososích řek. 

Kristiansand

Toto město na jihu Norska má známí  rybářský přístav. V jeho okolí můžete lovit ze břehu. Chytají se zde tresky, platýsy, mníci, úhoř a mořští pstruzi. V Kristiansandu seženete jak loď, tak průvodce, kteří poskytují rybářské výpravy na moře.

Bergen

Druhé největší město Norska na západním pobřeží je známé svým rybářským trhem Torget, kde pořídíte čerstvé ryby a mořské plody pokud nic neulovíte (vtip). Okolí Bergenu je ideální i pro chytání ze břehu. Nachází se i lososí řeky. Pro lov na moři je zde spousta příležitostí kolem nesčetných ostrůvků. Oblast je známá lovem tresky, mníka, pstruha mořského a dalších druhů ryb.

Stavanger

Toto město na jihozápadě Norska je průmyslem. Chytají se zde ryby jako jsou tresky, mníci, makrely, jehlice, platýsy. Stavanger je ideálním místem pro rybolov jak ze břehu, tak na otevřením moři.

Rybářské festivaly

Na jihu Norska se koná spousta rybářských festivalů a soutěží. Tyto festivaly jsou spojeny s tradičními rybářskými akcemi, jako je například příprava rybích pokrmů a závodů v lovu ryb.

Lov lososů

je další aktivitou na jihu Norska, hlavně na řekách. Místní rybáři se specializují na lov lososů a nabízí i průvodcovské služby pro turisty.

Jsou zde bohaté populace ryb a kolem jsou krásné přírodní scenérie. Najdete zde průvodce, kteří nabízejí rybářské výlety jak na moři, tak na řekách a jezerech. Pokud plánujete dovolenou v jižním Norsku, můžete si být jisti, že si rybu určitě chytnete. Získáte nezapomenutelné zážitky pro celou vaši rodinu nebo partu.

Rybářské chaty u vody natřené různými barvami od klasické červené, modré, hnědé až po žlutou, jsou pro našince krásnou podívanou. Kratší vzdálenost na cestování, obvykle lepší počasí, ale zpravidla "menší ryby". Trofejní ryby nečekejte, ale pro fajn dovču spojenou s rybařinou ideální.

Vláčení s menšími gumovými nástrahami, plandavkou nebo pilkrem. Ze břehů na rybí kousky masa chytíte malé platýse, hojně tresku polak, kelery, jehlice a občas nějakého toho dorše nebo mníka mořského. Moře kolem břehů je mělčí až po hloubky na otevřeném moři. 

Obecně se předpokládá, že hranice mezi jižním a středním Norskem leží někde v oblasti Trøndelagu, která se nachází přibližně uprostřed Norska.